V Ravnah na Koroškem potekalo 3. kolo lige ZPS v atletiki

//V Ravnah na Koroškem potekalo 3. kolo lige ZPS v atletiki

Avtor: Janja Buzeti

Minuli torek, 23. junija 2020, je na atletskem stadionu v Športnem parku v Ravnah na Koroškem potekal 3. krog lige ZPS v atletiki, ki ga je v soorganizaciji z Zvezo paraplegikov Slovenije pripravilo DP Koroške. Tekmovanja se je udeležilo 34 tekmovalcev iz petih regijskih društev. Najboljši rezultat na tokratnem tekmovanju je imel Henrik Plank v metanju kopja.

Ekipno so naši atleti tekmovanje zaključili na 4. mestu in tako ohranili 4. mesto tudi v skupnem seštevku. Najboljša med njimi je bila Marta Janežič, ki je v disciplini metanja krogle osvojila 1. mesto, v metanju kopja za odlično 3. mesto. V disciplini metanja diska je tekmoval Dušan Slana (5. mesto), Marta Janežič (6. mesto), Franc Buam (16. mesto), Ernest Pucko (18. mesto) in Franc Borovnjak (21. mesto).

Pri metanju kopja so poleg Marte Janežič (3. mesto) tekmovali še Franc Baum (15. mesto), Franc Borovnjak (17. mesto) in Ernest Pucko (20. mesto). Kot že rečeno, je pri metanju krogle bila najboljša med vsemi Marta Janežič (1. mesto). Franc Baum je osvojil 9. mesto, Franc Borovnjak 16. mesto in Ernest Pucko 19. mesto.

Pomerili so se še v vožnjah na 100, 200 in 400 metrov. Franc Baum je na 100 metrov osvojil 6. mesto. Franc Borovnjak je bil 5. v vožnji na 200 metrov. Prav tako 5. pa je bil tudi Dušan Slana v vožnji na 300 metrov.

Avtor |2020-06-24T09:35:21+00:0024/06/2020|Novice|Komentarji so izklopljeni za V Ravnah na Koroškem potekalo 3. kolo lige ZPS v atletiki