Na zaključnem tekmovanju v streljanju Prekmurci ponovno nepremagljivi

//Na zaključnem tekmovanju v streljanju Prekmurci ponovno nepremagljivi

Avtor: Maša Balažič

V sredo, 15. junija 2021 se je na strelišču TVD Partizan v Murski Soboti odvijalo 4. kolo lige ZPS v streljanju. Tekmovanje je v soorganizaciji ZPS pripravilo naše društvo. S tem tekmovanjem so strelci zaključili ligaško tekmovanje za sezono 2020/2021. V mesecu juliju jih čaka le še državno prvenstvo v Ljubljani.

Tekmovanja se je udeležilo 21 strelcev iz petih regijskih društev Zveze paraplegikov Slovenije, ki so se pomerili ekipno in posamezno.

Najboljša ekipa na 4. kolu lige ZPS v streljanju je bila domača ekipa DP Prekmurja in Prlekije. S 1.097 krogi je premagala ekipo DP Podravja, ki se je s 1.050 krogi uvrstila na 2. mesto ter ekipo DP Istre in Krasa s 990 krogi, ki se je uvrstila na 3. mesto.

V skupini SH1 je tekmovalo 10 strelcev. Prvo mesto je osvojil Franc Pinter iz DP Podravja (368 krogov), ki je premagal našega člana Jožefa Franca (367 krogov) in Damjana Žerjava iz DP Istre in Krasa (332 krogov).

V skupini SH2 so prva tri mesta pripadala domačim strelcem. Prvo mesto je osvojil Slavko Dunaj (367 krogov), drugo mesto Venčeslav Bezjak (364 krogov) in tretjo mesto Leon Jurkovič (363 krogov). Za naše društvo so tekmovali še Štefan Bukvič, ki je osvojil 7. mesto (348),  Benjamin Krč 8. mesto (340)  in Franc Baum 10. mesto (319). V ženski konkurenci je tekmovala samo ena strelka, Vesna Novak iz DP jugozahodne Štajerske (350 krogov).

S serijsko pištolo so streljali 3 strelci. Na prvem mestu je bil Anton Bavec iz DP ljubljanske pokrajine (365),  2. mesto je osvojil Gašper Peček iz DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja (257), tretjeuvrščeni pa je bil Vinko Hren iz DP jugozahodne Štajerske (208).

Za nemoten potek tekmovanja je skrbel sodnik Igor Makari. Ob koncu tekmovanja so najboljši strelci in ekipe prejele medalje in pokale, ki sta jih podeljevala podpredsednik DPPP Andrej Gorza in referent za šport na DPPP Franc Borovnjak.

Vsem tekmovalcem čestitamo za izjemne rezultate in jim želimo uspešno naslednjo sezono.

Avtor |2021-06-17T09:29:48+00:0017/06/2021|Novice|Komentarji so izklopljeni za Na zaključnem tekmovanju v streljanju Prekmurci ponovno nepremagljivi