Na Ptuju potekalo 3. kolo lige ZPS v atletiki

//Na Ptuju potekalo 3. kolo lige ZPS v atletiki

Avtor: Maša Balažič

V petek, 11. junija 2021 je na mestnem stadionu na Ptuju potekalo tretje kolo ekipne atletske lige, ki ga je v soorganizaciji z Zvezo paraplegikov Slovenije pripravilo Društvo paraplegikov Podravja. Tekmovanja se je udeležilo 26 tekmovalcev iz petih regijskih društev. Najboljši rezultat na tokratnem tekmovanju je imel Henrik Plank v metanju diska in kopja.

Ekipno so naši atleti tekmovanje zaključili na 3. mestu in tako ohranili 4. mesto v skupnem seštevku. Najboljša med njimi je bila Marta Janežič, ki je v disciplini metanja krogle osvojila 2. mesto. Pri metanju krogle sta tekmovala še Franc Baum, ki je osvojil 12. mesto in Anton Vrbnjak 16. mesto. V disciplini metanja diska so tekmovali Dušan Slana (9. mesto), Marta Janežič (12. mesto), Andrej Gorza (15. mesto), Anton Vrbnjak (17. mesto) in Franc Baum (20. mesto).

Pri metanju kopja so poleg Marte Janežič (4. mesto) tekmovali še Anton Vrbnjak (15. mesto) in Franc Baum (16. mesto).

Pomerili so se še v vožnjah na 100, 200 in 400 metrov. Andrej Gorza je na 100 metrov osvojil 2. mesto. Prav tako je Andrej Gorza osvojil 2. mesto v vožnji na 200 metrov.

Avtor |2021-06-17T07:52:03+00:0017/06/2021|Novice|Komentarji so izklopljeni za Na Ptuju potekalo 3. kolo lige ZPS v atletiki