Avtor: Maša Balažič

V petek, 20. maja 2022, je na atletskem stadionu v Športnem parku v Ravnah na Koroškem potekal 1. krog lige ZPS v atletiki, ki ga je v soorganizaciji z Zvezo paraplegikov Slovenije pripravilo DP Koroške. Tekmovanja se je udeležilo 24 tekmovalcev iz štirih regijskih društev. Najboljši rezultat na tokratnem tekmovanju je imel Boris Žibert v vožnji na 100 m.

Ekipno so naši atleti tekmovanje zaključili na 4. mestu. Najboljša med njimi je bila Marta Janežič, ki je v disciplini metanja krogle osvojila 2. mesto, v metanju kopja 5. mesto in v metenju diska prav tako 5. mesto. Pri metanju kopja so poleg Marte Janežič tekmovali še Andrej Gorza (11. mesto), Franc Borovnjak  (12. mesto) in Ernest Pucko (14. mesto). V disciplini metanja diska so tekmovali Andrej Gorza (13. mesto), Pucko Ernest (14. mesto) in Franc Borovnjak (16. mesto). Pri metanju krogle so naši tekmovalci osvojili naslednja mesta: Andrej Gorza (12. mesto), Franc Borovnjak  (13. mesto) in Ernest Pucko (14. mesto).

Pomerili so se še v vožnjah na 100, 200 in 400 metrov. Andrej Gorza je na vožji na 100 metrov osvojil 4. mesto,  Franc Borovnjak je bil 7.