Avtor: Maša Balažič

Na kegljišču Radenci se je 18. januarja 2022 začela kegljaška liga ZPS, in sicer 1. krog ter hkrati 28. Magdičev memorial, ki ga je pripravilo naše društvo DP Prekmurja in Prlekije v soorganizaciji z Zvezo paraplegikov Slovenije.

Tekmovanja se je udeležilo 31 kegljačic in kegljačev iz sedmih regijskih društev Zveze paraplegikov Slovenije. Tekmovalci so se pomerili ekipno in posamezno v ženski in moški konkurenci ter v konkurenci veteranov in tetraplegikov.

Najboljša ekipa na tekmovanju je bila ekipa DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja (1.623), ki je premagala ekipo DP Podravja (1.557) in ekipo DP jugozahodne Štajerske, ki se je uvrstila na tretje mesto (1.495). Naša ekipa DP Prekmurja in Prlekije je s 1.223 točkami tekmovanje zaključila na šestem mestu.

V moški konkurenci je bil najboljši Tone Kanc DP-NM (477). Drugouvrščeni je bil Miran Jernejšek DP-MB (436), na tretjem mestu pa Viktor Rupnik DP-LJ (435).

Nastopili so tudi težje gibalno ovirani tetraplegiki, kjer je zmagal Aleš Povše DP-CE (450), na drugo mesto se je zavihtel Damjan Herček DP-MB (372), tretji pa je bil Siniša Jeremič DP-KP (327). Četrto mesto je osvojil naš član Franc Baum (228).

V konkurenci veteranov je medaljo za prvo mesto osvojil naš član Ludvik Škraban (397), drugi je bil Franc Kuhelj DP-NM (339) in tretji Boško Božič DP-KP (331). V tej konkurenci so tekmovali trije naši člani. Franc Borovnjak je osvojil 4. mesto s 325 podrtimi keglji, Ernest Pucko 6. mesto (269) in Anton Vrbnjak 8. mesto (260).

Med ženskami je največ kegljev podrla Martina Glavič DP-NM (384), druga je bila Senka Ivaniševič iz DP-LJ (382) tretja pa Nataša Godec DP-MB (354). Naša članica Marta Janežič je osvojila 4. mesto s 297 podrtimi keglji.

Po končanem tekmovanju je sledila še razglasitev rezultatov ter podelitev medalj in pokalov najboljšim kegljačicam in kegljačem. Podelitev je vodil športni referent Franc Borovnjak.