Avtor: Maša Balažič

V petek, 3. junija 2022 je na mestnem stadionu Kladivar Celje potekalo drugo kolo atletske lige, ki ga je v soorganizaciji z Zvezo paraplegikov Slovenije pripravilo Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske. Tekmovanja se je udeležilo 27 tekmovalcev iz štirih regijskih društev.

Ekipno so naši atleti tekmovanje zaključili na četrtem mestu in tako ohranili 4. mesto v skupnem seštevku. Najboljša med njimi je bila Marta Janežič, ki je v disciplini metanja krogle osvojila 2. mesto. V disciplini metanja diska so tekmovali Marta Janežič (7. mesto), Franc Baum (14. mesto), Ernest Pucko (17. mesto), Jani Grof (18. mesto) in Franc Borovnjak (19. mesto).

Pri metanju kopja so poleg Marte Janežič (4. mesto) tekmovali še Franc Baum (12. mesto), Franc Borovnjak  (14. mesto), Ernest Pucko (16. mesto)  in Jani Grof (18. mesto).

Pomerili so se še v vožnjah na 100, 200 in 400 metrov. Naši člani so tekmovali na 100 metrov. Franc Borovnjak je osvojil  3. mesto, Franc Baum 5.mesto in Jani Grof 6. mesto.