Na strelišču v Murski Soboti je 18. marca 2026 potekalo 4. kolo lige Zveze paraplegikov Slovenije RTS Medical v streljanju z zračnim orožjem, ki ga je v sodelovanju z ZPS uspešno organiziralo Društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije. Tekmovanja se je udeležilo 29 tekmovalcev iz sedmih regijskih društev, ki so se pomerili v posamični in ekipni konkurenci s serijsko in standardno zračno puško ter z zračno pištolo. Doseženi rezultati štejejo tudi kot kvalifikacija za prihajajoče državno prvenstvo v parastrelstvu.
V ekipni konkurenci v disciplini serijska puška SH2 so tekmovalci Društva paraplegikov Prekmurja in Prlekije ponovno dokazali svojo kakovost, saj so zanesljivo osvojili prvo mesto in premagali ekipo ljubljanske pokrajine. S tem so potrdili večletno prevlado v tej kategoriji.
Odlične rezultate so dosegli tudi v posamični konkurenci. Jožef Franc je osvojil prvo mesto v disciplini serijska puška SH1 med moškimi in bil najboljši tudi v standardni puški SH1. Venčeslav Bezjak je slavil v disciplini serijska puška SH2 med moškimi, Vekoslav Dunaj pa je osvojil drugo mesto v isti kategoriji.
Uspehi tekmovalcev iz Prekmurja in Prlekije so se pokazali tudi v skupni razvrstitvi lige. Jožef Franc je postal skupni zmagovalec v kategoriji serijska puška SH1, medtem ko so Venčeslav Bezjak, Leon Jurkovič in Vekoslav Dunaj dosegli trojno zmago v kategoriji serijska puška SH2.
V ostalih disciplinah so se izkazali tudi tekmovalci drugih društev. V ekipni konkurenci serijske puške SH1 so zmagali strelci Društva paraplegikov Istre in Krasa, uspešne nastope pa so zabeležili tudi tekmovalci iz Podravja, ljubljanske pokrajine ter Dolenjske, Bele krajine in Posavja.
Za nemoten potek tekmovanja sta skrbela sodnika Igor Makari in Milan Hari. Tekmovalce sta nagovorila predstavnik podjetja RTS Medical, ki je sponzor letošnje lige, ter Gregor Gračner, vodja športa pri Zvezi paraplegikov Slovenije. Najboljšim tekmovalcem in ekipam sta priznanja podelila predstavnika podjetja Robert Žerovnik in Slobodan Banjac.
Tekmovalce sedaj čaka še vrhunec sezone, državno prvenstvo v parastrelstvu, ki bo 12. aprila v Ljubljani, kjer bodo glede na dosedanje rezultate tekmovalci Društva paraplegikov Prekmurja in Prlekije med glavnimi favoriti za najvišja mesta.













