Dne, 21.5.2026 smo se udeležili Veselega dneva prostovoljstva na Prešernovem trgu v Ljubljani – osrednjega dogodka Nacionalnega tedna prostovoljstva.

Na dogodku se je predstavilo okoli 100 prostovoljskih organizacij iz vse Slovenije, ki smo obiskovalcem predstavile svoje delo, aktivnosti in pomen prostovoljstva v družbi. Obiskovalci so lahko spoznavali različne programe, sodelovali v igrah ter se na stojnicah poučili o tem, kako prostovoljci po Sloveniji prispevajo k bolj povezani, solidarni in vključujoči skupnosti.

Na naši stojnici smo obiskovalcem ponudili preizkus vožnje z invalidskim vozičkom ter pobarvanke, ki so pritegnile tako najmlajše kot odrasle obiskovalce. Predstavili smo delo in aktivnosti Društva paraplegikov, s posebnim poudarkom na naših športnih dejavnostih ter pomembni vlogi prostovoljcev pri njihovi izvedbi in vsakodnevnem delovanju društva. Ob tem smo obiskovalce povabili, da se nam pridružijo kot prostovoljci in skupaj z nami soustvarjajo zgodbe sodelovanja, podpore in vključevanja.

Na stojnici nas je obiskal tudi Bojan Marinček, slovenski trener parakarateja ter dolgoletni promotor karateja za invalide in osebe s posebnimi potrebami v Sloveniji, ki je z nami delil svoje izkušnje in delo na področju vključevanja v šport ter spodbujanja enakih možnosti v športu.

Dogodek je bil tudi priložnost za nova poznanstva, saj smo se srečali z več organizacijami ter se dogovorili za morebitno prihodnje sodelovanje in skupne projekte.

Veseli smo bili priložnosti za druženje, izmenjavo izkušenj ter širjenje vrednot prostovoljstva.