Avtor: Maša Balažič

Minuli petek, 10. junija 2022 je na atletskem stadionu pri Osnovni šoli I. v Murski Soboti potekal 3. krog lige ZPS v atletiki, ki ga je v soorganizaciji z Zvezo paraplegikov Slovenije pripravilo naše društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije. Tekmovanja se je udeležilo 26 tekmovalcev iz štirih regijskih društev. Najboljši rezultat na tokratnem tekmovanju ni bil dosežen zaradi odsotnosti nekaterih najboljših tekmovalcev in slabšega vremena.

Ekipno so naši atleti tekmovanje zaključili na 4. mestu in tako ohranili 4. mesto tudi v skupnem seštevku. V disciplini metanja diska je Leon Jurkovič osvojil 6. mesto, Franc Baum 11. mesto, Andrej Gorza 13. mesto, Ludvik Škraban 14. mesto, Anton Vrbnjak 15. mesto, Jani Grof 16. mesto, Ernest Pucko 17. mesto, Janko Škrinjar 19. mesto in Franc Borovnjak 21. mesto.  V metanju krogle so se naši člani uvrstili takole: Franc Baum 7. mesto, Janko Škrinjar 10. mesto, Anton Vrbnjak 11. mesto, Ludvik Škraban 13. mesto, Andrej Gorza 14. mesto, Franc Borovnjak 15. mesto, Ernest Pucko 16. mesto in Jani grof 17. mesto. Pri metanju kopja  pa so dosegli naslednje uvrstitve: Franc Baum (9. mesto), Ludvik Škraban (10. mesto), Andrej Gorza (11. mesto), Jani Grof (13. mesto), Franc Borovnjak (14. mesto), Ernest Pucko (15. mesto), Janko Škrinjar (16. mesto) in Anton Vrbnjak (17. mesto). Leon Jurkovič je v metanju kija osvojil 3. mesto. Pomerili so se še v vožnjah na 100, 200, 400 in 800 metrov. Andrej Gorza je na 100 metrov osvojil odlično 2. mesto, Janko Škrinjar  6. mesto, Franc Borovnjak 7. mesto, Franc Baum 8. mesto in Jani Grof  9. mesto.  Andrej Gorza je bil 3. v vožnji na 200 metrov, 5. v vožnji na 400 metrov in 4. v vožnji na 800 metrov.