//V Celju potekalo 3. kolo lige ZPS Dom paraplegikov Pacug in hkrati 19. Zdovčev memorialni turnir v kegljanju

Avtor: Janja Buzeti

Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je v petek, 22. marca 2019 na kegljišču Golovec v Celju, organiziralo 3. kolo lige ZPS Dom paraplegikov Pacug in hkrati 19. Zdovčev memorialni turnir v kegljanju. Tekmovanja se je udeležilo 39 tekmovalcev iz osmih regijskih društev ZPS, ki so se pomerili v ekipni in posamezni konkurenci.

Najboljša ekipa letošnjega memorialnega turnirja in 3. kola lige ZPS Dom paraplegikov Pacug je bila ekipa DP Podravja (1.696), drugouvrščena je bila ekipa DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja (1.635), tretjeuvrščena pa ekipa DP jugozahodne Štajerske (1.633). Naša ekipa se je s 1.467 podrtimi keglji uvrstila na 6. mesto.

V ženski konkurenci je bila najboljša Dolenjka Martina Glavač (419), ki je premagala Senko Ivaniševič iz DP ljubljanske pokrajine (419) in Natašo Godec iz DP Podravja (369). Marta Janežič je tekmovanje zaključila na 6. mestu.

V konkurenci veteranov je tekmoval Franc Borovnjak in osvojil 3. mesto (350). Tekmovanje v veteranski konkurenci se je štelo tudi za naslov državnega prvaka, ki ga je osvojil Franc Simonič iz DP Podravja (393). Na drugem mestu je bil Emil Filipič iz DP Istre in Krasa (373).

V moški konkurenci so tekmovali še Anton Simonič (413), Ludvik Škraban (405) in Andrej Gorza (290), ki so zasedali 9., 10. in 17. mesto.

Ob koncu tekmovanja je najboljšim kegljačem in kegljačicam medalje in pokale podelil predsednik domačega društva Janez Hudej.

Avtor |2019-03-25T14:54:41+00:0025/03/2019|Novice|Komentarji so izklopljeni za V Celju potekalo 3. kolo lige ZPS Dom paraplegikov Pacug in hkrati 19. Zdovčev memorialni turnir v kegljanju