Avtor: Maša Balažič

Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele Krajine in Posavja je v okviru projekta 15. Rudolfovih tednov športa organiziralo ekipno tekmovanje v kegljanju paraplegikov in tetraplegikov. Tekmovanje je potekalo v ponedeljek, 16. maja 2022, na kegljišču Portoval v Novem mestu, udeležile so se ga štiri ekipe pokrajinskih društev paraplegikov Slovenije.

Tekmovanja se je udeležila tudi naša domača ekipa DPPP, ki je zasedla 4. mesto. V moški konkurenci so naši člani zasedli naslednja mesta: 7. mesto Ludvik Škraban, 10. mesto Franc Borovnjak in 11. mesto Andrej Gorza. Marta Janežič je v ženski konkurenci zasedla 4. mesto. Po končanem tekmovanju je potekala razglasitev rezultatov in podelitev pokalov za najboljše ekipe in najboljšega kegljača tekmovanja ter spominskih medalj, katere so prejeli vsi udeleženci.