Najboljši rezultat dosegla Marta Janežič v suvanju krogle

//Najboljši rezultat dosegla Marta Janežič v suvanju krogle

Avtor: Janja Buzeti

V sredo, 12. junija 2018 smo na atletskem stadionu na OŠ 1 Murska Sobota izvedli 3. kolo lige ZPS v atletiki in s tem nadomestili 2. kolo, ki je odpadlo zaradi slabega vremena. Tudi tokrat vremenske napovedi niso bile obetavne, a je vreme zdržalo, da se je lahko 20 tekmovalcev iz štirih pokrajinskih društev pomerilo v troboju metov in vožnjah.

Naša ekipa je na tokratnem kolu pristala na 2. mestu. V skupnem seštevku pa se je iz 5. mesta povzpela na 4. mesto.

Najboljši rezultat na tokratnem kolu je osvojila naša članica Marta Janežič v suvanju krogle. Za rezultat 4,18 metrov je prejela 710,88 točk. Osvojila je vsa prva mesta v metih (disk, krogla in kopje), v vožnji na 200 metrov pa 7. mesto. Dušan Slana je tekmoval v metu diska, kjer je osvojil 2. mesto in v vožnji na 400 metrov, kjer je zasedel 7. mesto. Andrej Gorza je v metanju diska osvojil 7. mesto, 3. mesto v vožnji na 100 metrov, 2. mesto v vožnji na 200 metrov, 5. mesto na 400 metrov in 3. mesto v vožnji na 800 metrov. V metanju diska so tekmovali še Ludvik Škraban, Franc Baum in Franc Borovnjaka, ki so osvojili 12., 15. in 16. mesto. V metanju kopja je Franc Baum osvojil 8. mesto, Franc Borovnjak 9. mesto in Ludvik Škraban 11. mesto. V metanju krogle sta Franc Baum in Franc Borovnjak osvojila 5. in 10. mesto, v vožnji na 100 m pa je bil Borovnjak 5. in Baum 9. Ludvik Škraban je v vožnji na 200 metrov osvojil 6. mesto.

Čestitamo Marti za izjemne rezultate.

Avtor |2018-06-13T14:51:54+00:0013/06/2018|Novice|Komentarji so izklopljeni za Najboljši rezultat dosegla Marta Janežič v suvanju krogle