//Marta Janežič blestela v metalnih disciplinah na zadnjem kolu lige ZPS v atletiki

Avtor: Maša Balažič

Društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije je 23. junija 2021 na atletskem stadionu Osnovne šole 1 v Murski Soboti pripravilo 4. in hkrati zadnje kolo lige ZPS v atletiki. Tekmovanja se je udeležilo 26 tekmovalcev iz petih regijskih društev ZPS.

Najboljša ekipa v atletiki za leto 2021 je bila ekipa DP jugozahodne Štajerske, ki je v trajno last prejela tudi prehodni pokal, saj je zaporedoma zmagala kar trikrat. Drugouvrščena je bila ekipa DP Koroške, tretjeuvrščena pa ekipa DP ljubljanske pokrajine. Naša ekipa DPPP je sezono zaključila na 4. mestu.

V posamezni konkurenci je v disciplini metanja diska Marta Janežič osvojila odlično 1. mesto. Dušan Slana je bil 9., Andrej Gorza 12., Venčeslav Bezjak 13., Franc Baum 14.,Tadej Horvat 18. in Franc Borovnjak 21. Tudi v disciplini metanja krogle je Marta Janežič bila nepremagljiva ter osvojila 1. mesto, ostali člani so osvojili naslednje rezultate: Venčeslav Bezjak je bil 6., Franc Baum 10., Tadej Horvat 16. in Franc Borovnjak 18. Pri metanju kopja se je izkazala ponovno naša članica Marta Janežič in osvojila 4. mesto.  V tej disciplini so še sodelovali Venčeslav Bezjak, ki je bil 11., Franc Baum 13., Tadej Horvat 17. in Franc Borovnjak 18.

Naši atleti so se pomerili še v vožnjah, kjer sta v vožnji na 100 m Andrej Gorza in Tadej Horvat osvojila 4. in 5. mesto ter Franc Baum 8. mesto. V  vožnji na 200 metrov je Andrej Gorza osvojil 3. mesto. Tadej Horvat je tekmovanje na 400 metrov končal na 4. mestu, na 800 metrov pa na 5. mestu.

Avtor |2021-06-29T07:59:06+00:0029/06/2021|Novice|Komentarji so izklopljeni za Marta Janežič blestela v metalnih disciplinah na zadnjem kolu lige ZPS v atletiki